Viikingite ehtedTootevõrdlus (0)


Kaelakett - Fenrir

Kaelakett - Fenrir

Timmo Liiva autoriehe.  Fenrir (ka Fenrisúlfr) oli germaani mütoloogias hiiglaslik hunt, jumal Loki ja härmahiiutar Angrboda poeg ning Heli ja Jörmungandri vend. Huntide kohta on erinevates mütoloogiates palju lugusid. Viikingite mütoloogias on  palju erinevaid hunte. Üheks neist on hiiglaslik Fenrir. Ehe on valmistatud messingust. Ripats tuleb koos reguleeritava vahanööriga Ripatsi mõõdud on 48 x 30mm,..

20.00

Kaelakett - Fenrir hõbedast

Kaelakett - Fenrir hõbedast

Timmo Liiva autoriehe.  Fenrir (ka Fenrisúlfr) oli germaani mütoloogias hiiglaslik hunt, jumal Loki ja härmahiiutar Angrboda poeg ning Heli ja Jörmungandri vend. Huntide kohta on erinevates mütoloogiates palju lugusid. Viikingite mütoloogias on  palju erinevaid hunte. Üheks neist on hiiglaslik Fenrir. Ehe on valmistatud 925 prooviga hõbedast. Ripats tuleb koos 56 cm pikkuse roostevaba ketiga Ripatsi mõõdud on 45 x 29mm, kaal 18,6g..

45.00

Kaelakett - Geri ja Freki

Kaelakett - Geri ja Freki

Timmo Liiva autoriehe. Viikingite mütoloogias oli 2 hunti nimedega Geri ja Freki. Need hundid valvasid peajumal Odinit Valhallas. Kui üks hunt magas, oli teine ärkvel. Sellel ripatsil kujutavad need loomad erinevate tsüklite kordumist ja elu kestvust, seda ripatsit võib kutsuda kui Viikingite Yin Yangiks. Ripatsil on kujutatud ka päike ja kuu.Ripatsid ääristavad 24 ruuni mis moodustavad viikingite tähestiku - Futharki. Ehe on kaunistatud haamrijälgedega, muutes selle ehedaks ja kordumatuks. Diamee..

20.00

Kaelakett - Hunab Ku: galaktikaline liblikas

Kaelakett - Hunab Ku: galaktikaline liblikas

Timmo Liiva autoriehe.  Yucateci maiade keeles tähendab Hunab Ku ühte või ainujumalat. See mõiste ilmneb 16. sajandi tekstides, nagu näiteks Chilam Balami raamat, mis on kirjutatud pärast seda, kui hispaanlased olid maiad vallutanud. Hunab Ku on seotud maiade loojajumala Itzamaga. Maiade teadlased uskusid, et kõrgeima jumala kontseptsioon kõigi teiste suhtes oli usk, mida Hispaania friikad muutsid polüteistlike maiade kristluseks. Hunab Ku populariseeris tänapäevane majade pidaja Hunbatz Men, kes ..

20.00

Kaelakett - odaots hõbedast

Kaelakett - odaots hõbedast

Timmo Liiva autoriehe.  Ehe on valmistatud 925 prooviga hõbedast. Ripats tuleb koos 56 cm pikkuse roostevaba ketiga Ripatsi mõõdud on 30x60mm, kaal 12g..

45.00

Kaelakett - Thori vasar

Kaelakett - Thori vasar

Timmo Liiva autoriehe. Thori vasar. Põhja Mütoloogias on Mjölnir kõuejumal Thori vasar. Mjölnir olevat üks võimsaim maagiline ese Skandinaavia mütoloogias, mis suutvat isegi mägesid tasandada. Haamer naases peale viset alati tagasi Thori juurde. Mjölnir oli viikingite seas üks levinumaid ripatseid kaitstes oma kandjat.Ehe on reguleeritava pikkusega vahatatud paela küljes.Ripatsi mõõdud: pikkus 35 mm, laius 25 mm Materjal: messing ..

25.00

Kaelakett - Thori vasar hõbedast

Kaelakett - Thori vasar hõbedast

Timmo Liiva autoriehe. Thori vasar. Põhja Mütoloogias on Mjölnir kõuejumal Thori vasar. Mjölnir olevat üks võimsaim maagiline ese Skandinaavia mütoloogias, mis suutvat isegi mägesid tasandada. Haamer naases peale viset alati tagasi Thori juurde. Mjölnir oli viikingite seas üks levinumaid ripatseid kaitstes oma kandjat.Ehe on reguleeritava pikkusega vahatatud paela küljes.Ripats on kaunistatud ilusa viikingipärase mustriga mõlemalt poolt. Mõõdud 36mm x 28mm, kaal 23g. Materjaliks 925 prooviga hõbe. ..

50.00

Kaelakett - Tiibeti lõpmatuse sõlm

Kaelakett - Tiibeti lõpmatuse sõlm

Timmo Liiva autoriehe. pikaealisuse, nähtuste vastastikuse sõltuvuse ning tarkuse ja kaastunde igikestvuse sümbol. Märgi moodustavad läbipõimunud jooned tähistavad graafiliselt arusaama, et kõik maailmas toimib vastastikuste seostena ja seetõttu on sõltuvuslik tekkimine eksistentsi aluspõhjaks. Sõlme kujund viitab ka surma ja sünni lõppematule tsüklile. Tiibeti kultuuris tähistab ta vaimu pikaealisust, kuna see taaskehastub ühest füüsilisest olekust (kehast) teise, aga ka lõppematut buddha tarkust ja k..

18.00

Kaelakett - Vegvisir

Kaelakett - Vegvisir

Timmo Liiva autoriehe. Ehe on 58cm pikkuse messingu karva keti karva.Ripatsi mõõdud: pikkus 40 mm, laius 33 mm Materjal: messing Vegvisir on iidne sümbol, mida tuntakse kõige sagedamini ruunikompassina ehk Viikingite kompassina. Otsetõlkes tähendab sümboli islandipärane nimetus "teeviita" või "teetähist".Vegvisir ise koosneb kaheksast Viikingite maagilisest liitruunist (sigil). Liitruune (sõltuvalt kombinatsioonist) kasutati ning kasutatakse ka tänapäeval ruunimaagias kinglatel eesmärkidel - ..

20.00

Kaelakett - Vegvisir ruunidega

Kaelakett - Vegvisir ruunidega

Timmo Liiva autoriehe. Ehe on 82cm pikkuse reguleeritav paela otsasRipatsi läbimõõt 35mmMaterjal: messing Vegvisir on iidne sümbol, mida tuntakse kõige sagedamini ruunikompassina ehk Viikingite kompassina. Otsetõlkes tähendab sümboli islandipärane nimetus "teeviita" või "teetähist".Vegvisir ise koosneb kaheksast Viikingite maagilisest liitruunist (sigil). Liitruune (sõltuvalt kombinatsioonist) kasutati ning kasutatakse ka tänapäeval ruunimaagias kinglatel eesmärkidel - teatud sündmuste loomiseks, ..

25.00

Kaelakett - Yggdrasill

Kaelakett - Yggdrasill

Timmo Liiva autoriehe. Ehe on 58cm pikkuse messingu karva keti karva.Ripatsi mõõdud: pikkus 45 mm, laius 37 mm Materjal: messing Viikingite kultuur ja mütoloogia on meile, eestlastele, üks oluline võti meie vanema pärandi lahtimõtestamisel. Eestlaste loomislaulu Õunapuu on eelkõige Elupuu ning seega osa suuremast ühtsusteadvuse maatriksist, kuid ka Skandinaavias tuntud Ilmapuu ehk Yggdrasill on tasakaalustatud universumi mudel. Tõlkes tähendab Yggdrasill siiski mitte puud, vaid "Odini hobust"..

18.00

Tooted 1 kuni 11, kokku 11 tootest (1 lehekülge)